VANIČKY DO KUFRA

Vanička do kufra automobilu z plastu alebo gumová (TPE)

Vaničky do kufra skvele poslúžia k udržaniu čistoty a poriadku v kufri automobilu. Vaničky do auta sú vyrobené z materiálov, ktoré sa ľahko čistia od všetkých nečistôt. Čistenie je možné viacerými spôsobmi, ako klasické umytie saponátom a hubkou, tak aj vysokotlakové umytie.

V našej ponuke nájdete viacero typov vaničiek do auta, ktoré sa v základe delia hlavne podľa použitého materiálu. Najznámejšími sú plastové vaničky do kufra s protišmykovou podložkou a bez protišmykovej podložky. Tieto vaničky sú tvrdšie, vyrábané z termoplastov. Sú technologicky staršie, stále, odolné a obľúbené. Medzi novšie a ešte odolnejšie vaničky do kufra patria gumové vaničky do kufra. Tieto vaničky skvele sedia, získavajú si stále väčšiu popularitu, sú vyrábané z veľmi odolných elastomérov so zdokonalenými vlastnosťami pre použitie v automobilovom priemysle a sú najluxusnejším riešením ochrany podlahy kufra vozidla.

Často kladené otázky

Bude vanička do kufra presne pasovať do môjho vozidla?

Áno bude. Nami dodávané vaničky do kufra sú vyrábané pre každý jednotlivý typ vozidla. Ich presnosť je teda zaručená.

Odporúčate vaničku do kufra s protišmykovou úpravou alebo bez nej?

Veľmi záleží na tom, čo od vaničky do auta očakávate. Vaničky s protišmykovou úpravou skvele poslúžia ak nechcete, aby sa predmety uložené v kufri za jazdy hýbali. Zároveň ale nemá protišmyková úprava príliš rada vysokotlakové čistenie a ostré hrany. Ak teda viete, že budete prevážať predmety s ostrými hranami alebo budete vaničku často čistiť od väčšieho znečistenia, bude sa vám skôr hodiť gumová vanička do kufra. Tá nemá protišmykovú úpravu ako takú, ale vďaka použitému materiálu na nej nič nekĺže a funkciu protišmyku skvele plní.

Rozhodujem sa medzi plastovou a gumovou vaničkou do kufra. Ktorú odporúčate?

Ak je možnosť použitia gumovej vaničky do kufra pre váš typ vozidla, rozhodne ju odporúčame na prvom mieste. Je poddajnejšia, skladnejšia, nič na nej nekĺže a lepšie znáša nárazy aj ostré hrany vďaka svojej húževnatosti.

Ako dobre vanička chráni pred pretečením?

Všetky vaničky sú nepriepustné a majú okraj. Najväčšiu ochranu poskytuje gumová vanička do kufra.

Ako mám vaničku do auta správne udržiavať?

Údržba je jednoduchá. Postačí vám vysávač, prípadne saponát a špongia. Použité materiály sú odolné a dobre sa čistia. Plastové vaničky bez protišmykovej ochrany a gumové vaničky možno tiež ľahko čistiť vysokotlakovým umývaním.

Aká je približná životnosť vaničiek do kufra?

Ak s vaničkami zaobchádzané dobre, nie je životnosť obmedzená. Ich materiály nechradnú ani inak netrpia. Zničenie vaničky je možné snáď len prerazením pri neopatrnej manipulácii s nakladaným bremenom.

Som remeselník a v kufri vozím ťažké veci rôznych tvarov. Ktorý materiál mi odporučíte?

Rozhodne siahnite po gumovej vaničke do kufra. Je poddajná a zároveň odolná. Z ponúkaných vaničiek znesie najhrubšie zaobchádzanie. Ak už sa vám ju podarí v niektorom mieste preraziť ostrou hranou niečoho naozaj ťažkého, vznikne síce v danom mieste diera, ale vanička nepraskne a dieru je následne možné podlepiť a vaničku znova zaceliť.

tag