TEXTILNÉ AUTOKOBERCE

Textilné autokoberce na mieru (zákazková výroba)

Textilné (velúrové) autokoberce sú najlepším riešením ochrany vozidla v letnom období. Sú vyhotovené z kvalitného materiálu s otvoreným vlasom, v ktorom sa nič nezachytáva a veľmi ľahko sa čistí. Autokoberce sú príjemné na dotyk, absolútne bez zápachu a skvele pasujú do vybraného typu automobilu. Nami vyrábané autokoberce navyše štandardne obsahujú fixačné úchyty do podlahy automobilu - ak ich auto má z výroby. Autokoberce skvele ochránia vozidlo pred znečistením, ľahko sa udržujú a dizajnovo ladia. K dostaniu sú v čiernej farbe, tmavosivo grafitovej a béžovej.

Lemovka autokobercov je z hrubého materiálu a má vysokú životnosť, ktorú garantujeme štvorročnou zárukou na mechanické predratie. Na výber je v mnohých farbách. Prešitie je vykonávané kvalitnou a pevnou obuvníckou niťou, ktorej farbu si môžete tiež zvoliť.

Nášľapná vrstva pod pedále (na objednávku) má funkciu zdvojenej hrúbky vodičovho koberca na najviac namáhanej časti pod pedálmi. V ponuke je ako textilná (velúrová) vrstva z rovnakého materiálu ako je vyrobený koberec, alebo je možnosť objednania gumovej nášľapky so vzorom "včelieho plastu".

Často kladené otázky

Mali sme tkané autokoberce a zachytávali sa v nich nečistoty, ktoré potom nešli povysávať. Je to u vášho textilného autokoberca rovnaké?

Nie je. O tomto probléme vieme a vyriešili sme ho tak, že u textilných kobercov do auta používame materiál s tzv. otvoreným vlasom. Vďaka tomu sa dajú vetvičky, triesky a iné nečistoty podobného tvaru ľahko povysávať.

Akú životnosť majú textilné koberce do auta?

Nami vyrábané a dodávané textilné autokoberce majú pri správnej údržbe vysokú životnosť a to aj vďaka zdvojenej hrúbke pod pedálmi, kde je zvyčajne koberec najviac namáhaný. Pri ročnom nájazde do 20 tisíc km a správnej údržbe je priemerná životnosť štyri a viac rokov.

Pomôžu mi textilné autokoberce aj v zime?

Áno. Textilné autokoberce skvele sajú vodu a zároveň rýchlo vysychajú. V zimnom období môže byť jediná ťažkosť so soľou, ktorá môže na koberci zanechávať soľné mapy. Tie idú síce pri údržbe ľahko odstrániť, ale niekto to musí urobiť, rovnako ako by bolo potrebné umyť akúkoľvek gumovú rohož.

Ako je to so zápachom velúrového koberca?

Velúrové autokoberce sú úplne bez zápachu. Na kvalite použitých materiálov nám veľmi záleží a tak vo vozidle prítomnosť textilného autokoberce čuchom nespoznáte.

Ako sa mám o textilné koberce do auta starať, aby mi vydržali čo najdlhšie?

Údržba nie je nijako zložitá. Textilné koberce stačí pravidelne zbavovať hrubých nečistôt a pri upratovaní vozidla ich vyprášiť alebo vysať. Báť sa nemusíte ani mokrého čistenia so saponátom, zvyčajne to ale nie je potrebné.

Bude rohož presne pasovať do môjho automobilu?

Áno. Každý nami vyrábaný textilný koberec do auta presne sedí. Ak by sa stalo, že by snáď rozmery rohože presne nezodpovedali rozmeru zvoleného vozidla, je to chyba výroby a dôvod k reklamácii, ktorú obratom vyriešime. Týchto prípadov je však úplné minimum.

tag