UPOZORNENIE: Vzhľadom na čerpanie firemnej dovolenky budú objednávky zasielané od 25.7.2024.

GUMOVÉ AUTOROHOŽE

Gumové rohože do auta z gumy a TPE (termoplastické polyméry)

Gumové autorohože sú praktickým doplnkom interiéru vozidla. Majú vysokú životnosť, sú stálofarebné a skvele chráni pred vodou, snehom, blatom a ostatným znečistením. Údržba gumových autorohoží je veľmi jednoduchá a zaberie oveľa menej času než čistenie nechránenej podlahy vozidla. Väčšina nami predávaných presných gumových rohoží do auta je vyrobená z gumy na báze kaučukových zmesí alebo z materiálov na báze elastomerov.

Tvar základne gumových rohoží je jedinečný pre každý jednotlivý typ auta a ďalej sa delia podľa výšky okraja rohože na gumové autorohože bez zvýšeného okraja a so zvýšeným okrajom. Zvýšený okraj môže byť vysoký 1 až 2 cm alebo 2 až 4 cm. Medzi tvarovo špeciálne patria 3D gumové autorohože, ktoré na vybraných miestach vystupujú do výšky tak, aby čo najlepšie kopírovali interiér vozidla. Všetky nami ponúkané gumené koberce do auta sú tvarovo presné.

Často kladené otázky

Bude gumová autorohož presne pasovať do môjho vozidla?

Jednoducho áno. Ak si vyberiete gumovú autorohož pre správny typ auta, môžeme garantovať, že bude pasovať presne tak, ako očakávate. Ak by ste si výberom neboli istí, môžete nás kontaktovať a my vám s výberom radi pomôžeme.

Je lepšie použiť gumovú autorohož alebo tkaný autokoberec? Čo je praktickejšie?

Tento výber nie je jednoduchý a záleží na preferenciách každého vodiča. Ak máte tú možnosť, odporúčame vám zaobstarať si gumové autorohože na zimné obdobie pre ich jednoduchú údržbu a velúrové autokoberce na letné obdobie pre ich príjemný povrch a skvelý dizajn. Mnoho vodičov mení autorohože spoločne so zimnými a letnými pneumatikami.

Aký vysoký okraj gumových autorohoží zakúpiť?

Autorohože s vyšším okrajom lepšie zadrží nečistoty, tie s nižším okrajom sú cenovo dostupnejšie. Najlepšie krytie podlahy poskytujú gumové 3D autorohože.

Ako presne mám udržiavať gumovú autorohož a na čo si dať pozor?

Gumové autorohože nevyžadujú osobitnú starostlivosť. Možno ich ľahko umyť špongiou a saponátom, ostriekať hadicou alebo vysokotlakovým umývaním. Ak sú na rohoži hrubšie nečistoty z blata alebo kamienky, ale ešte nie je čas na celkové umývanie vozidla, je vhodné autorohože vybrať a tieto aspoň vysypať. Predĺži sa tak životnosť gumeného koberca do auta.

Ktorá gumová autorohož najlepšie udrží kvapalinu?

Najlepšie krytie podlahy a ochranu pred vytečením poskytujú gumové 3D autorohože. Ako druhé v poradí sú gumové autorohože s okrajom 2 až 4 cm a na pomyselné tretie miesto by bolo možné navrhnúť gumové autorohože bez zvýšeného okraja pre ich unikátne riešenie okrajov jednotlivých buniek po celej ploche autorohože.

Aká je predpokladaná životnosť gumovej autorohože? Ako dlho mi vydrží?

Záleží hlavne na nájazde každého vodiča a záťaži pod pedálmi. Priestor pod pedálmi je najviac namáhaným a tak sa opotrebuje ako prvý. Preto sú nami dodávané gumové rohože do auta vyrábané z kvalitných materiálov s vysokou odolnosťou proti oteru. Pri bežnom používaní a údržbe je predpokladaná životnosť gumové autorohože tri a viac rokov.

Ktoré gumové autorohože najlepšie tvarovo pasujú?

Pre jednotlivé typy vozidla skvele pasujú všetky k nim uvedené gumové autorohože. Najlepšie krytie podláh poskytujú gumové 3D autorohože.

tag