3D autorohože

Priestorové, vyrábané z TPE

Presné autorohože v tejto kategórií sa vyznačujú 3D priestorovým vyhotovením a dizajnom. Zakrývajú značnú časť podlahy vozidla aj v tých častiach, kde klasické či zvýšené rohože sú otvorené. Vyrobené sú z nových materiálov termoplastických polymérov, označovaných ako TPE a TPV - ktoré sú elastické a vysoko oteruvzdorné.

priestorové 3D autorohožeHlavné výhody 3D autorohoží sú:

1. úplné tvarovanie a prekrytie odkladacej nášľapnej plochy pre ľavú nohu

2. Vypracovanie a zakrytie rôznych funkčných detailov podlahy vozidla. Na obrázku je zakrytá časť podlahy aj pod páčkou otvárania veka nádrže.

3. Vytvarovanie výstupkov a uchytení sedadiel a iných zvýšených častí podlahy vozidla podľa skutočného tvaru.

 

3D autorohože obsahujú aj fixačné úchyty do podlahy automobilu (pri niektorých modeloch sú v balení priložené aj spodné šróbovacie časti do originálneho tapacíru podlahy).

Výška bočného okraja sa pohybuje v rozmedzí 12-40 mm v závislosti od originálnych častí modelu auta. Tam kde to bezpečnosť alebo konštrukcia neumožňuje môžu byť nižšie (napríklad časti pri pedáloch, pod lyžynami sedadiel a podobne).

 

Čistenie 3D autorohoží je veľmi jednoduché, odporúča sa vystriekať vysokotlakým čističom s vodou alebo povysávať vysávačom. Samotný dizajn rohoží je navrnutý tak, aby sa voda zadržiavala aj v strede rohoží v jednotlivých bunkách a neprelievala sa len k ich okrajom.

 

Ďalšie vlastnosti výrobkov v tejto kategórií autorohoží sú:

- 100% recyklovateľné a elastické

- odolnosť voči vonkajším vplyvom a chemikáliam pri umývaní auta

- dlhodobá životnosť výrobku vďaka použitiu nových materálov s vynikajúcimi oteruvzdornými vlastnosťami

- celoročné použitie výrobku