Rohože do auta

Gumové autorohože s okrajom 2 až 4 cm

Rohože do auta so zvýšeným okrajom 2 až 4 cm patria medzi klasiku v ochrane pred znečistením. Tieto vaničkové rohože do auta nájdu najväčšie uplatnenie v zime, kedy zachytávajú všetok sneh, soľ a tiež vodu. Zvýšený okraj ju nenechá odtiecť ani v tej najostrejšej zákrute. Gumové rohože do auta s okrajom 2 až 4 cm sa vyrábajú predovšetkým vstrekovaním alebo vákuovou produkciou. Sú stále, odolné a skvele sedia do každého vozidla, pre ktoré sú vyrobené. Cenovo sa radia do stredu spektra, luxusnejšie a prepracovanejšie sú už len gumové 3D autorohože.

Často kladené otázky a odpovedeautorohoze 2-4cm

Ako zložitá je údržba autorohože s vysokým okrajom?

Údržba autorohože s vysokým okrajom je naozaj jednoduchá. Možno ju čistiť špongiou a saponátom, vysokotlakovým umývaním alebo ju stačí len vyklepať a zbaviť ju tak hrubých nečistôt.

Udrží niečo vodu a nečistoty ešte lepšie ako gumové rohože do auta s takýmto okrajom?

V kategórii „plochých" autorohoží nie. Ak máte novšie vozidlo, mohli by lepšie poslúžiť snáď už len gumové 3D autorohože, ktoré kryjú maximum priestoru podlahy a zasahujú ďalej pod sedačky a pedále.

Aká je životnosť týchto rohoží do auta a čo ju ovplyvňuje?

Pri priemernom ročnom najazdení 20 tis. kilometrov a pri obvyklej údržbe je priemerná životnosť gumových rohoží do auta tri a viac rokov. Životnosť ovplyvňuje predovšetkým odstraňovanie hrubých nečistôt pod pedálmi vodiča, jazdný štýl a v niektorých prípadoch aj používaná obuv.

Potrebujem k umiestneniu nejaký nástroj? Budem musieť gumovú rohož do auta zastrihávať?

Nie. Gumová rohož do auta je vždy presne vyrobená pre jeden konkrétny model vozidla a žiadne ďalšie úpravy nie sú potrebné. Umiestnenie je teda jednoduché. Rohož sa prakticky len položí na spodnú podlahu automobilu a nacvakne sa fixácia do podlahy vozidla.

Je použitý materiál bez zápachu?

Nami dodávané vaničkové rohože do auta nepochádzajú z čínskej výroby. Materiál má svoju vôňu, rozhodne sa ale nejedná o zápach, ktorý si takmer každý vodič pamätá z doby pred desiatimi rokmi, keď boli na trhu lacné autorohože z pochybných materiálov. Dodávané autorohože sú tiež aj jemne parfumované, alebo sú bez vône gumy.

Aký je rozdiel v použití rohoží do auta s okrajom 2 až 4 cm a 1 až 2 cm?


Rozdiel je vo výrobnej technológii, čo ale úplne nezodpovedá položenú otázku. V praxi je rozdielom práve výška okraja. Vyšší okraj má lepšiu schopnosť zadržať kvapaliny a nečistoty.