Bez zvýšeného okraja (obšitie syntetickou kožou - výber farby obšitia)

Gumové autorohože bez zvýšeného okraja sú funkčnou ochranou pred ťažko odstrániteľným zašpinením, vodou, snehom alebo blatom. Autorohože bez zvýšeného okraja sú obšité syntetickou kožou a celková výška okraja je do 10 mm. Síce majú tieto lacné autorohože pomerne nízky okraj, ale vďaka stavbe jednotlivých buniek a ich vlastnému okraju skvelo chránia

autorohoze bez okraja

pred vytečením kvapaliny, a to aj v zákrutách. Gumové autorohože bez zvýšeného okraja oceníte predovšetkým u starších a špeciálnych modelov vozidiel, kde sa autorohože so zvýšeným okrajom obvyklenevyrábajú. Zaujímavá môže byť aj možnosť zmeny farby obšitia na želanie a doladenie k dizajnu interiéru vozidla

.

Často kladené otázky

Sú lepšie autorohože bez zvýšeného okraja alebo so zvýšeným okrajom?

V tomto smere preferuje každý niečo iné. Autorohože bez zvýšeného okraja sú špecifické tým, že poslúžia tam, kde autorohože so zvýšeným okrajom nezoženiete, pretože sa nevyrábajú. Autorohože bez zvýšeného okraja sa tak hodia predovšetkým pre staršie vozidlá, atypické vozy a špeciály.

Ako dobre udrží táto rohož kvapalinu? Bude rohož bez okraja v tomto smere fungovať?

Aj napriek tomu, že lacné autorohože bez okraja nemajú zvýšený lem, udržia kvapalinu veľmi dobre. Jednotlivé bunky autorohože majú vlastnú hranu, kvapalina sa tak drží v nich a z rohože nepreteká. V tomto smere majú lacné autorohože bez zvýšeného okraja dokonca navrch oproti gumovým autorohožiam s okrajom 1 až 2 cm.

Ako presne mám udržiavať gumovú autorohož a na čo si dať pozor?

Tieto autorohože nevyžadujú osobitnú starostlivosť. Možno s nimi ľahko manipulovať, bežne ich vyklepať alebo ľahko umyť špongiou a saponátom. Autorohože bez okraja môžete tiež ostriekať hadicou alebo opatrne vyčistiť s pomocou vysokotlakového umývania. Tu je potrebné príliš nenamáhať obšitie a nezanášať pod obšitie tlakom vody nečistoty, ktoré by sa do lemu inak nedostali. Životnosť lacných autorohoží môžete predĺžiť tak, že ich aspoň vyprášite zakaždým, keď na nich budú hrubšie nečistoty.

Ako dlho vydrží autorohož bez zvýšeného okraja? Nebudem musieť onedlho kupovať ďalšie?

Životnosť nami dodávaných autorohoží je pri správnom použití a údržbe tri a viac rokov.

Ako tvarovo sedí? Nebudem musieť nič upravovať alebo zastrihávať?

Aj napriek tomu, že sa jedná o cenovo dostupné autorohože, je ich tvar pre jednotlivé typy vozidiel presný. Dodatočné úpravy nie sú potrebné hlavne kvôli lemu, ktorý by sa zničil.

Nezapácha gumová autorohož?

Nami dodávané lacné autorohože nepochádzajú z čínskej výroby. Materiál má svoju vôňu, rozhodne sa ale nejedná o zápach, ktorý si takmer každý vodič pamätá z doby pred desiatimi rokmi, keď boli na trhu lacné autorohože z pochybných materiálov. Dodávané autorohože teda nie sú bez vône, neoznačili by sme ju ale za zápach.

Dokážem autorohože sám nainštalovať? Bude potreba nejaké úpravy?

Áno, inštaláciu zvládne každý, nejde o žiadnu vedu. Dodatočné úpravy nebudú potrebné. Ak by snáď rohož nepasovala, celý problém by sme spoločne riešili.